Dachówka ceramiczna – na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Dachówki ceramiczne są wytrzymałe, energooszczędne, bezpieczne dla zdrowia i jednocześnie eleganckie. Z pewnością, dlatego są najczęściej wybieranym przez inwestorów materiałem na pokrycia dachowe. Aby jednak z oferty rynkowej wybrać modele najwyższej jakości o doskonałych parametrach i wyglądzie, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Przede wszystkim warto wybierać produkty zaufanych producentów z długoletnim doświadczeniem w produkcji dachówek ceramicznych, którzy w swym szerokim asortymencie posiadają również kompletne rozwiązania dachowe z akcesoriami.

Dachówki CREATON

Dachówki CREATON

Dachówki ceramiczne - kryteria wyboru

Pokrycie dachowe powinno odznaczać się wysokimi parametrami technicznymi w zakresie termoizolacji i wytrzymałości. Dach jest również wizytówką budynku, jego najbardziej widocznym elementem. Chcemy, by ozdabiał nasz dom i oczywiście podobał się wszystkim mieszkańcom.

Jednak przy wyborze dachówki ceramicznej powinniśmy kierować się nie tylko indywidualnymi gustami. Warto wziąć pod uwagę styl budynku, rodzaj dachu i warunki środowiskowe związane z miejscem powstania domu. Do wyboru mamy więc dachówki w różnych kształtach, rozmiarach, kolorystyce i wykończeniu powłoki. W kolekcjach CREATON znajdziemy wiele atrakcyjnych modeli dachówek ceramicznych, które z łatwością dopasujemy do dachów budynków utrzymanych w różnych stylach architektonicznych.

Dachówki ceramiczne na dachu

Dachówki ceramiczne - a styl domu i rodzaj dachu

Na dachach domów w stylu minimalistycznym, którego cechą są surowe, geometryczne formy i stonowana kolorystyka najlepiej zaprezentują się dachówki płaskie w różnych odcieniach szarości i czerni, które doskonale podkreślą nowoczesny charakter budynku (np. SIMPLA, TITANIA).

Architekturze tradycyjnej dedykowane są zaś dachówki karpiówki (np. KLASSIK) oraz esówki (np. SINFONIE) i marsylki (np. RATIO). W przypadku dachów o skomplikowanej konstrukcji z licznymi załamaniami połaci, najlepsze okażą się dachówki karpiówki, które wyróżniają się mniejszymi rozmiarami. Dla budownictwa wielorodzinnego oraz budynków o prostych konstrukcjach i dużej powierzchni najkorzystniejszym wyborem będą dachówki w większych formatach takie jak dachówka marsylka z kolekcji RAPIDO, których zaletą jest również szybki i sprawny montaż.

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne rodzaje powłok

Powłoka dachówek może być naturalna lub uszlachetniona za pomocą angobowania czy glazurowania. W procesie angobowania i glazurowania gliny dachówki zmieniają nie tylko swą barwę, ale także zyskują większą trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. zazielenienie.

Zwróćmy na to uwagę, zwłaszcza jeśli nasz dom znajduje się w pobliżu terenów zielonych i miejsc charakteryzujących się zwiększoną wilgotnością powietrza. Proces angobowania lub glazurowania zapewnia również dachówkom atrakcyjną kolorystykę, co sprawia, że dach prezentuje się niezwykle elegancko. Możemy zatem wybierać między stonowanymi angobami należącymi do kolekcji NUANCE a ekskluzywnymi glazurami z kolekcji FINESSE czy NOBLESSE.

Pokrycia dachowe wybierane są na lata. Dachówki ceramiczne o znakomitych walorach funkcjonalnych zagwarantują dachom naszych domów wyjątkową trwałość i estetyczny wygląd.

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*