Dachówki CREATON - najwyższa jakość i wyjątkowy design

Dach to jeden z ważniejszych elementów każdego budynku. Rzutuje nie tylko na stabilność konstrukcji, ale jest również estetycznym zwieńczeniem całej bryły. Duże znaczenie ma więc pokrycie dachu. W ostatnim czasie prym wiodą dachówki ceramiczne i cementowe.

dachówki creaton

Dachówki ceramiczne Creaton

Ten rodzaj dachówki powstaje z naturalnego surowca, jakim jest glina. Jest ona formowana i suszona, a następnie wypalana w wysokiej temperaturze. Podstawowa ma kolor rdzawy, pomarańczowy (ceglany). Niemniej jednak może mieć też inną barwę, np. grafitową lub czarną – wówczas wymaga dodatkowego barwienia gliny lub glazurowania (angobowania). To bardzo estetyczne dachówki, które mogą być wykończone jako połyskliwe lub matowe. W ofercie producenta dachówek Creaton znajduje się ponad 30 modeli dachówek ceramicznych. Wszystkie wykonane są z naturalnych składników, bez dodatku substancji szkodliwych. Do wyboru są trzy różne powierzchnie :

  • naturalna
  • angobowana – NUANCE
  • glazurowana – FINESSE oraz NOBLESSE.

Dachówka ceramiczna Creaton ceniona jest za wytrzymałość i stylowy wygląd niezależnie od rodzaju i modelu. Dachówki płaskie to np. Domino Simpla i Cantus, a karpiówki – Klassik, Ambiente i Antik.

dachówki Creaton

Dachówki cementowe Creaton

Dachówka cementowa nazywana jest inaczej dachówką betonową. Wyglądem przypomina dachówkę ceramiczną. Ma jednak zupełnie inny skład – dachówka cementowa powstaje z połączenia cementu, gruboziarnistego piasku kwarcowego oraz wody. Po wstępnym schnięciu, dachówka pokrywana jest farbą akrylową, co nadaje jej pożądany kolor.

Dachówka cementowa Creaton to materiał ekologiczny, a do tego trwały i odporny na promieniowanie UV. Nawet silne i długotrwałe nasłonecznienie nie powoduje blaknięcia koloru dachu. Jest to również materiał niepalny, o doskonałych właściwościach izolacji termicznej i akustycznej.

Dla inwestorów poszukujących płaskiej dachówki, idealna będzie dachówka Creaton Kapstadt. Z kolei jeśli poszukujesz dachówki profilowanej, wybierz dachówkę Creaton Heidelberg lub Creaton Göteborg.

W ofercie występują również dwie rodzaje powierzchni – błyszcząca DURATOP PRO i matowa – PLANAR.

Dachówki cementowe to innowacyjne rozwiązanie, które wyposażone jest m.in. w zapory wodne, ożebrowanie spodnie, cztery wypustki wspierające, zaokrągloną krawędź dolną i głęboko profilowane zakładki boczne.

Kształt dachówek

Dachówki różnią się nie tylko materiałem, z jakiego są wykonane, ale również kształtem. To pozwala jeszcze bardziej dopasować je do stylu całego budynku. Do wyboru wśród dachówek ceramicznych są m.in.:

  • dachówka płaska
  • dachówka karpiówka
  • dachówka holenderska (esówka).

Wybierając dachówkę ceramiczną Creaton, otrzymujesz 50-letnią gwarancję.

Z kolei spośród dachówek cementowych wymienić warto:

  • płaską dachówkę
  • dachówkę profilowaną.

Na dachówkę cementową Creaton udzielana jest 30-letnia gwarancja.

Na przestrzeni ostatnich lat zauważalna jest popularność dachówek w kolorach szarych, grafitowych i czarnych, które wpisują się w nowoczesne budownictwo, nadają budynkom szyku i elegancji. Zwykle inwestorzy wybierają dachówki proste w formie i swoim kształcie. Niemniej jednak zdarzają się domy, których dach pokryty jest czerwoną dachówką karpiówką. To z kolei nawiązuje stylem do budownictwa nowoczesnego. Niezależnie od tego, w jakim stylu zaprojektowany jest Twój dom, na pewno dobierzesz do niego modne i efektowne pokrycie dachowe.

dachówki Creaton

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*