Jaki dach wybrać?

Odpowiednie pokrycie dachowe wpływa nie tylko na estetykę całego domu, ale też na bezpieczeństwo. Trzeba tutaj pamiętać, jak ważna jest jakość i właśnie ową jakością należy się kierować. Dziś podpowiemy Wam, jaki dach wybrać.

jaki dach wybrac

Wybór dachu ma znaczenie - jaki kształt będzie najlepszy?

Nim przejdziemy do tego, z jakiego materiału wybrać dach, wspomnimy nieco o kształtach. Można zdecydować się na klasyczny dach płaski. Jest on najtańszy, gdyż jego konstrukcja jest relatywnie prosta. Warto wiedzieć, że powierzchnia jest nachylona pod niewielkim kątem, który wynosi od 2 do 15%. Można wybrać wersję wentylowaną, gdzie warstwa izolacyjna oddzielona jest pustą przestrzenią.

Alternatywą jest wersja niewentylowana, gdzie wszystkie warstwy przylegają bezpośrednio do siebie. Dachy mogą być także jednospadowe, czyli pulpitowe. Największą popularnością nadal cieszą się dachy dwuspadowe. Ich konstrukcja składa się z dwóch symetrycznych połaci, które łączą się ze sobą. Taki dach doskonale odprowadza wodę. Jest też dach naczółkowy, który jest dwuspadowy, przy czym posiada ścięte narożniki połaci, które tworzą naczółki. Bardziej nowoczesny, ale też droższy jest dach czterospadowy czy wielopołaciowy. Trzeba jednak pamiętać, że koszty takiego zadaszenia, ale i robocizny mogą być dwukrotnie, a nawet trzykrotnie wyższe.

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Materiał na dach powinien być trwały i niezawodny. Można zdecydować się na dachówki ceramiczne, które są trwałe, ale też stosunkowo ciężkie. Są odporne na uszkodzenia, a także niską i wysoką temperaturę. Można też wybrać dachy wykonane z dachówki cementowej. Są odporne również na wysoką temperaturę, a przy tym zabezpieczają poddasze przed bardzo ciepłym powietrzem. Dobrze wyciszają też wnętrza. Dachówka może być też metalowa. Swoim kształtem przypomina nieco dachówkę ceramiczną. Jest tania, choć nie ma tak dobrych parametrów technicznych jak właśnie dachówka ceramiczna.

Blachodachówka także może być odpowiednim wyborem. Sprawdzi się zarówno do nowoczesnych domów, jak i tych z drewna, czy w klasycznym stylu. Blacha jest lekka i nie obciąża konstrukcji budynku. Hurtownie dachowe oferują naprawdę szeroki wybór różnego rodzaju pokryć dachowych. Pewne jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*