Jakie okno dachowe wybrać na poddasze?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych okien dachowych. Warto mieć świadomość na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W zależności od rodzaju pomieszczenia, w którym będą zamontowane okna musimy dobrać odpowiedni ich rodzaj.

Drewniane okna montowane są w większości pomieszczeń na poddaszu (sypialnie czy pokoje dla dzieci). W łazienkach czy kuchniach stosowane są odporne na wilgoć okna drewniane pomalowane lakierem poliuretanowym lub okna aluminiowo-tworzywowe. Jeśli montujemy okna poza bezpośrednim zasięgiem, warto zastosować okna sterowane elektrycznie za pomocą pilota lub przełącznika naściennego.

okna dachowe Fakro

FAKRO

Pamiętajmy także, że 90% swojego czasu przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych, więc nasze wnętrza powinny być dobrze doświetlone światłem naturalnym. Dlatego zadbajmy o odpowiednio duże okna dachowe lub zespolenia kilku mniejszych. Odpowiednia ilość światła na poddaszu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, a u dzieci poprawia zdolność uczenia się.

Ważnym aspektem jest również energooszczędność, która określana jest współczynnikiem przenikania ciepła okna Uw. Czym on jest niższy, tym okno posiada lepsze parametry termoizolacyjności, co w efekcie przyczynia się do mniejszych strat ciepła i oszczędności w ogrzewaniu poddasza w trakcie chłodnych dni. Kolejną kwestią jest zapewnienie zdrowego mikroklimatu w pomieszczeniach pod skośnym dachem. Warto wybrać okna dachowe wyposażone w automatyczny nawiewnik, który samoistnie dozuje ilość napływającego powietrza. „Dba” o optymalną ilość świeżego powietrze na poddaszu, nie wyziębiając wnętrza w zimie przez co oszczędzamy energię cieplną i płacimy mniejsze rachunki za ogrzewanie.

okna dachowe Fakro

FAKRO

Należy także zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa jakie gwarantują okna dachowe.

Obecnie w wybranych oknach stosuje się specjalny system wzmocnienia topSafe, przez co już standardowe produkty charakteryzują się podwyższoną odpornością użytkową i antywłamaniową.

Odpowiednia wiedza na temat okien dachowych pozwoli na odpowiedni ich wybór aby mieszkać zdrowo, komfortowo i bezpiecznie na poddaszu.

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*