Materiały na dach. Jak znaleźć dobrą hurtownię dachową?

Kształtuje wizualny charakter domu, chroni przed złą pogodą, a także zapewnia komfort termiczny domowników – zwłaszcza na najwyżej kondygnacji. Dach w każdym domu pełni bardzo ważną funkcję, a od jego konstrukcji zależy wytrzymałość całego budynku. To najważniejsze powody, dla których na budowie dachu nie należy oszczędzać.

Pokrycie dachowe narażone jest na wiele niekorzystnych czynników. Deszcz, zalegający śnieg, pył i odchody ptasie, owady i drobnoustroje, promieniowanie słoneczne czy przedostająca się z wnętrza domu para to tylko niektóre z nich. By w tak trudnych warunkach dach wytrzymał wiele lat, przez cały czas zapewniając wymaganą ochronę oraz dobry wygląd, musi być wykonany z ogromną starannością i przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Dobór tych ostatnich jest jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi budujący lub remontujący dach inwestor. Jak uniknąć ewentualnych związanych z nim problemów? Wyjaśniamy to w nowym wpisie.

hurtownie dachowe 4 d grupa

Jak wybrać materiały na dach? Najważniejsze czynniki

Na rynku znajdziemy dziś najróżniejsze rodzaje pokryć dachowych. Są wśród nich m.in. tradycyjne, ceramiczne dachówki, blachodachówki, dachówki cementowe lub pokrycie bitumiczne. Dobór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany takimi czynnikami jak warunki środowiskowe, konstrukcja dachu, dostępny budżet i oczekiwania co do wyglądu całej konstrukcji. Bez względu jednak na to, na którą opcję się zdecydujemy, należy jednak przyłożyć dużą wagę do jakości zamówionych materiałów.

Dobre pokrycie – podobnie jak membrany dachowe i pozostałe akcesoria – powinny być przede wszystkim trwałe. Należy rozumieć to przez odporność na wilgoć, promieniowanie UV, szkodniki i inne czynniki biologiczne oraz uszkodzenia mechaniczne. By mieć pewność co do tego, że spełnią nasze oczekiwania, warto wybierać produkty sprawdzonych producentów. Decyzję o każdym zakupie dobrze też skonsultować ze specjalistą.

hurtownie dachowe 4 d grupa

Gdzie kupić materiały i akcesoria dachowe? Wybór dostawcy

Gwarancją wysokiej jakości blachy dachowej i pozostałych materiałów może być zamówienie ich w dobrej hurtowni. Jak jednak ją rozpoznać? Największą uwagę warto zwrócić na:

  • doświadczenie – każde kolejne zamówienie jest dla hurtowni okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Te przekładają się nie tylko na sprawność w realizacji zleceń, ale też jeszcze lepsze doradztwo w zakresie doboru najlepiej dostosowanych do danej inwestycji materiałów;
  • różnorodność oferty – dobra hurtownia dachowa powinna oferować asortyment na tyle szeroki, by jej klienci mogli zrealizować każdy projekt. Poza elementami pokrycia i membranami, w naszej ofercie znajdziecie takie produkty jak rynny, okna dachowe itp.;
  • obsługę klienta – dbamy o to, by nasi klienci pod każdy względem byli zadowoleni ze współpracy z naszą hurtownią. Dlatego zapewniamy profesjonalne doradztwo przy doborze poszczególnych produktów, konkurencyjne ceny oraz możliwość dowozu zamówionych materiałów bezpośrednio na plac budowy.

Jeśli planujecie remont lub budowę dachu, zapoznajcie się z przygotowaną przez nas ofertą. W razie jakichkolwiek wątpliwości, możecie też zwrócić do nas o pomoc – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*