Modułowe panele dachowe FIT – co warto wiedzieć?

Są takie rozwiązana technologiczne, które łączą nowoczesne rozwiązania montażowe i klasyczne wzornictwo. Modułowy panel dachowy FIT produkowany przez wiodącego producenta blaszanych pokryć dachowych BLACHPROFIL2, dostępny jest w ofercie naszych hurtowni dachowych jest tego najlepszym przykładem. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania.

Modułowy panel dachowy FIT

Modułowy panel dachowy FIT

Modułowy panel dachowy FIT - poznaj jego budowę i wykończenie

Szukacie nowoczesnego rozwiązania na dach, które jest ukłonem w stronę tradycyjnych blachodachówek, ale jednocześnie zaawansowanego pod względem technologicznym i ułatwiającego montaż? Modułowy panel dachowy FIT, od producenta BP2 może być świetnym wyborem zarówno na dachy o dużym, jak i niewielkim spadku. Dzięki zastosowaniu technologii zamka zatrzaskowego można uzyskać efekt wizualny felcowanego rąbka. Panele dachowe mogą mieć gładką powierzchnię lub być wyposażone w profilowanie wzdłużne MICRO RIB zapobiegające efektowi falowania. Panele są łączone za pomocą innowacyjnego rozwiązania BEND LOCK.

Dodatkowo są zabezpieczone uszczelnieniem SEAL PROTECT, wtłaczanym na etapie produkcji, gwarantującym szczelność połączeń pionowych. Dzięki łączeniu EASY LINK arkusze blachodachówki są do siebie idealnie dopasowane. Dostępne są w dwóch długościach stosowanych naprzemiennie: 1080 i 2040 mm.

Oferowane są dwa rodzaje wykończenia powierzchni blachodachówki modułowej: powłoka ULTIMAT i HERCULIT. Na pierwszą z nich inwestor otrzymuje 35 lat gwarancji, a na drugą 55 lat. Ponadto można zdecydować się na jedną z 9 wersji kolorystycznych, co sprawia, że pokrycie dachowe można dopasować zarówno do stolarki okiennej, drzwiowej, jak i elewacji domu.

Połączenie Easy Link

Połączenie Easy Link

Gdzie sprawdzi się modułowy panel dachowy FIT?

Niezależnie od tego czy tworzy się nowoczesną bryłę budynku z dachem dwuspadowym o dużym czy też niewielkim spadku, czy dach wielospadowy, modułowe panele dachowe FIT doskonale się sprawdzą. Zapewnią efekt wizualny jak przed laty, jednak znacznie trwalszy i odporniejszy na czynniki zewnętrzne czy też korozję.

Wszędzie tam, gdzie chce się zapewnić estetyczne i eleganckie wykończenie dachu, trwałe na lata, takie rozwiązanie się sprawdzi. Modułowy panel dachowy FIT będzie odpowiedni do wykończenia dachu tradycyjnego domu murowanego, kanadyjskiego, wykonanego z prefabrykatów betonowych czy w innych technologiach. Sprawdzi się jako wykończenie energooszczczędnego budynku ze względu na trwałość i szczelność pokrycia dachowego.

Rekomendowanym podłożem dla paneli dachowych FIT jest deskowanie z desek heblowanych lub płyta OSB o grubości 22 mm. Na takie podłoże przed zastosowaniem panelu musi być położona membrana dystansowa. W przypadku deskowania ażurowego zastosowanie ma paroprzepuszczalna membrana dachowa.

Blend Lock

Blend Lock

Jakie są zalety stosowania modułowego panelu dachowego FIT i gdzie można nabyć blachodachówkę modułową?

Największą zaletą modułowych paneli dachowych FIT jest właśnie ich modułowość. Dzięki temu są łatwe w montażu dla dekarzy, co znacząco przyspiesza wykonanie całej połaci dachowej. Dodatkowo modułowość gwarantuje również oszczędność w transporcie, gdyż arkusze są bezpiecznie pakowane w praktycznych skrzyniach.

Łączenie EASY LINK paneli gwarantuje, że nie dochodzi do nałożenia na siebie trzech warstw blachy w miejscu łączenia. Z kolei skrajne przetłoczenia zapewniają, że panele dachowe FIT montuje się się bez widocznych łączeń wzdłużnych. Fabryczne uszczelnienie paneli dachowych zapewnia wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.

Więcej informacji na stronie www.fit.bp2.eu

Połać dachowa z rynną

Połać dachowa z rynną

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*