Nowoczesne dachy solarne

Od kilku lat obserwujemy na polskim rynku ciągle rosnącą popularność systemów fotowoltaicznych. Rynek został opanowany przez firmy proponujące osobne instalacje PV, które tak powszechnie widzimy na dachach polskich domów. Pomimo zalet tych systemów, należy również zwrócić uwagę na ich wady, wśród których niewątpliwie należy wymienić dodatkowe obciążenie konstrukcji budynku oraz problematyczność w zakresie dokonywania ewentualnych napraw lub poprawek samego pokrycia dachu. Nie powinno zatem nikogo zdziwić, iż już od momentu pierwszych sukcesów w opracowaniu ogniw fotowoltaicznych mogących zasilać budynki, datowanych na lata 70-te, podjęto prace mające doprowadzić do zintegrowania funkcji fotowoltaicznej z samą konstrukcją dachu. Obecnie jesteśmy świadkami osiągnięcia zamierzonego celu i pojawienia się co raz to nowszych, kompleksowych produktów, które mogą zrewolucjonizować obecny rynek fotowoltaiczny.

Dachy solarne

Dachy solarne jako alternatywa dla dachów tradycyjnych

Nadrzędnym celem w procesie tworzenia dachu solarnego, było połączenie podstawowej funkcji ochronnej dachu z funkcją fotowoltaiczną. Cel ten został osiągnięty. Dach solarny jest trwały, szczelny i zapewnia komfort cieplny jak klasyczny dach, a ponad to produkuje energię elektryczną , która może być wykorzystana na potrzeby własne gospodarstwa domowego lub odsprzedana operatorowi energetycznemu.

Zintegrowanie wiąże się również z inną istotną korzyścią dla inwestora - dach solarny budowany jest w oparciu o jeden kompleksowy projekt, co eliminuje często dość kłopotliwy problem uzgadniania projektu instalacji z projektem dachu.

Dachy solarne – innowacyjność i nowoczesność

Jako rewolucyjność wobec tradycyjnych systemów fotowoltaicznych, uznać należy fakt, że dachy solarne montowane są przez dekarzy. Z punktu widzenia inwestora jest to o tyle istotne, że zdecydowanie skraca to czas wykonania całego projektu. Wystarczy jedna ekipa dekarska, która zamontuje cały system dachowy podczas jednego wejścia na plac budowy.

Cechą która decyduje o wyższości rozwiązania w postaci dachu solarnego nad tradycyjnymi instalacjami PV, jest jego waga. Dach solarny swoim ciężarem odpowiada dachowi klasycznemu, zatem waży dużo mniej od dachu, który oprócz swojej masy dociążony jest dodatkowo masą instalacji fotowoltaicznej, której waga często wynosi kilkaset kilogramów. Dach solarny jest bezsprzecznie lżejszy, co pozwala na jego stosowanie nie tylko na dachach nowych budynków, ale również tych modernizowanych, gdzie dach solarny zastępuje dotychczasowe pokrycie.

Dachy solarne

MyRoof – trwały i bezpieczny dach solarny

Projekt dachów fotowoltaicznych jest dobrze znany na całym świecie. Co raz to nowe firmy starają się opracować rozwiązania spełniające kluczowe wymagania stawiane przez klientów, czyli estetyczność wydajność oraz atrakcyjność cenową. W grze o idealny dach solarny, postanowił wziąć udział polski producent, firma mdm®NT z Bielska-Białej, która właśnie wprowadziła na rynek produkt o nazwie MyRoof.

Projekt MyRoof powstał w oparciu o dobre praktyki dekarskie. Połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku materiałów dachowych firmy mdm®NTz praktyczną wiedzą najlepszych dekarzy, zaowocowało wprowadzeniem na rynek łatwego w montażu, trwałego i estetycznego dachu solarnego.

Na dach solarny MyRoof składają się z dwie części - aktywna i pasywna. Część pasywna to fragment dachu, który może zostać pokryty dowolnym materiałem dachowym, zgodnym z preferencjami klienta. Mówiąc prościej, jest to klasyczne pokrycie dachowe, które może zostać wykorzystane do tradycyjnego zadaszenia. Natomiast część aktywna, to precyzyjnie zamontowane moduły fotowoltaiczne, produkujące prąd. Każdy moduł monitorowany jest przez optymalizator, pozwalający na zapewnienie pełnej wydajności systemu oraz zwiększający bezpieczeństwo całej instalacji.

Warto również odnotować fakt, że dach solarny MyRoof nie odbiega swą trwałością od tradycyjnych rozwiązań fotowoltaicznych. Zgodnie z informacja producenta, po 20 latach pracy MyRoof ma generować co najmniej 80 procent początkowej mocy.

Dach solarny MyRoof sprzedawany przez sieć ponad 200 pokrycie dachowe zaufanych dystrybutorów z branży dachowej, w tym również przez wybrane hurtownie dachowe 4D Grupa, a montowany przez rzeszę najlepszych dekarzy, od dawna lubiących i umiejących pracować z rozwiązaniami od mdm®NT.

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*