BLACH-POL

Firma Blach-Pol jest jednym z polskich liderów w produkcji i sprzedaży blach dachowych i elewacyjnych. Głównym asortymentem są znakomitej jakości blachy dachówkowe zaprojektowane przez samych właścicieli firmy, blachy trapezowe w bogatej gamie kolorów, a także akcesoria dekarskie, folie dachowe i kominki wentylacyjne.

Innowacyjne stanowisko firmy do prowadzenia działalności wykracza poza ramy standardowej oferty, produkcji i obsługi klienta. Doświadczenie i praktyka pozwalają nam ponadto na zaoferowanie towaru najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Naszym strategicznym dostawcą blach jest niemiecki koncern ThyssenKrupp oraz Arcelor Mittal - największy producent stali na świecie, oraz włoski koncern Marcegaglia.

Firma Blach-Pol poprzez ostatnie kilka lat działania na rynku zdołała stworzyć szeroką sieć handlową. Dysponuje własną flotą transportową do przewozu pokryć dachowych oraz dostarcza do klienta kompletny system dachowy (blacha dachowa, akcesoria, obróbki blacharskie, systemy rynnowe itd.).

Dostępne modele blachodachówek

Blachodachówka Dekada/ Dekada de lux

Blachodachówka Dekada kontynuuje przesłanie zawarte w sloganie marki: „Innowacje w czystej formie.” Dopracowana w każdym detalu wpisuje się w najmodniejszy trend na rynku ciężkich pokryć dachowych. Dekada to architektoniczna harmonia kształtu, duży format, proste krawędzie i niewidoczne łączenia. Zastosowane najwyższe standardy produkcji, a także technologia cięcia 3D – zgodnie z kształtem fali pozwala na idealne spasowanie arkuszy w miejscach ich styku tworząc wyjątkowy efekt końcowy.

Dekada/ Dekada de Lux wyglądem nawiązuję do nowoczesnych dachówek zakładkowych. Blachodachówkę charakteryzują szerokie cztery płaskie wyżłobienia, które ułatwiają skuteczne odprowadzanie wody. Dekada to nieograniczona swoboda w kształtowaniu pokrycia i redukcja do minimum zużycia materiału dzięki symetryczności oraz hybrydowym rozwiązaniom. Blachodachówka jest optymalnym wyborem zarówno dla tych inwestorów, którzy stawiają na nowoczesne budownictwo, jak również tych, którzy chcą odświeżyć wygląd starszych, remontowanych budynków. Mnogość powłok i kolorów pozwoli zarówno wyróżnić jak i dopasować dach do otoczenia, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów.

W ofercie blachodachówki Dekada znajduje się szeroki wybór akcesorii dachowych, które zapewniają najwyższą szczelność i bezpieczeństwo dachu. Dekada to doskonały kształt, idealne wymiary i wysoka trwałość - prawdziwa ozdoba każdego budynku.

blachodachówka Dekada

Blachodachówka Scala/ Scala de lux

Blachodachówka Scala oraz Scala de Lux jest doskonałym uzupełnieniem oferty płaskich pokryć dachowych zgodnie z trendem minimalistycznych form geometrycznych, które zachwycają niezwykłą elegancją. Zastosowane najwyższe standardy produkcji, a także technologia cięcia 3D – zgodnie z kształtem fali pozwala na idealne spasowanie arkuszy w miejscach ich styku tworząc wyjątkowy efekt końcowy. Dzięki harmonicznemu kształtowi dach nabiera szlachetności z powodzeniem zastępując dużo droższe i cięższe pokrycia ceramiczne. Mnogość powłok i kolorów pozwoli zarówno wyróżnić jak i dopasować dach do otoczenia, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Scala to nieograniczona swoboda w kształtowaniu pokrycia i redukcja do minimum zużycia materiału dzięki symetryczności oraz hybrydowym rozwiązaniom. Blachodachówka modułowa Scala de Lux sprawdzi się świetnie w przypadku skomplikowanej konstrukcji dachów wielospadowych, zaś Scala cięta na wymiar zapewni bardziej ekonomiczne, szybsze układanie. Scala to nieograniczone możliwości zastosowania, od niewielkiego stopnia nachylenia, aż po bardzo strome dachy.

Blachodachówka SCALA

Blachodachówka Quattro/ Quattro de lux

Blachodachówka Quattro oraz Quattro de Lux to innowacyjny model stalowego pokrycia dachowego. Jest ona kontynuacją kreowanej przez naszą firmę nowoczesnej linii płaskich pokryć dachowych. Quattro zachwyca nie tylko dopracowanym w każdym detalu dynamicznym kształtem, który zapewnia wspaniały efekt gry światła i cienia na powierzchni dachu ale również niezwykłą funkcjonalnością. Specjalnie zaprojektowane przetłoczenia zwiększają wytrzymałość oraz pomagają w odprowadzeniu wody podczas ulewnego deszczu. Design podkreśla również wysokiej jakości surowiec, bogata oferta kolorów i struktur powłok umożliwiają wybór blachodachówki według indywidualnych preferencji oraz architektury budynku.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym zapewniającym idealne przyleganie do siebie arkuszy blachodachówek Quattro oraz Quattro de Lux osiągnęliśmy efekt niewidocznych łączeń co przekłada się na wyjątkową i niepowtarzalną estetykę połaci. Szeroka gama akcesoriów dachowych umożliwia kompletne wykończenie każdego detalu dachu od strony technicznej, zapewniając jednocześnie najwyższą estetykę całej połaci dachowej.

Blachodachówka QUATRO

Blachodachówka Szkocka/ Szkocka de lux

Blachodachówka Szkocka i Szkocka de Lux została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Minimalistyczna forma łączy w sobie wyjątkową estetykę, funkcjonalność i trwałość, zapewniając odporność na upływ czasu i przemijanie trendów. Do jej produkcji wykorzystujemy stal najwyższej jakości pochodzącą z najlepszych hut europejskich (np. SSAB, ArcelorMittal), co gwarantuje najwyższą klasę produktu wśród stalowych pokryć dachowych. Blachodachówka Szkocka jest rozwiązaniem hybrydowym. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam produkować tą blachodachówkę zarówno w wersji modułowej jak i klasycznej – ciętej na wymiar.

Szkocka de Lux jest rozwiązaniem modułowym, który zapewnia łatwy, sprawny i szybki montaż, szczególnie uzasadniony ekonomicznie w przypadku dachów o różnorodnej i skomplikowanej formie. Zebrane przez nas doświadczenia, uwagi oraz opinie klientów pozwoliły nam stworzyć produkt o unikalnych zaletach, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów, jednocześnie czyniąc nas prekursorem nowoczesnego wzornictwa pokryć dachowych.

BLACHODACHÓWKA SZKOCKA

Blachodachówka Husaria/ Husaria de lux

Blachodachówka Husaria i Husaria de Lux to innowacyjne i unikatowe wzornictwo przywodzące na myśl estetykę dachówki ceramicznej. Husaria wyróżnia się niepowtarzalnym kształtem (5 fal dolnych i 6 wierzchołków) oraz specjalnie wyprofilowanymi narożami, które umożliwiają idealne składanie i przyleganie do siebie arkuszy na powierzchni dachu. Jej szczególną cechą jest symetryczny kształt, który oprócz udogodnień montażowych pozwala zminimalizować ilość potrzebnego do pokrycia materiału. Kształt Husarii umożliwia wykorzystanie odciętych fragmentów arkusza, szczególnie na dachach wielospadowych i o skomplikowanej bryle. Nowoczesny park maszynowy pozwala nam produkować tą blachodachówkę zarówno w wersji modułowej jak i klasycznej – ciętej na wymiar.

Husaria i Husaria de Lux przeznaczona jest do pokrywania wszelkich rodzajów dachów o minimalnym kącie nachylenia, wynoszącym 15 stopni. Husaria de Lux gwarantuje łatwy, sprawny i błyskawiczny montaż, zaś dedykowane akcesoria dachowe specjalnie dla tego wzoru umożliwiają kompletne wykończenie każdego detalu dachu od strony technicznej.

Blachodachówka HUSARIA

Blachodachówka Symetria/ Symetria de lux

Blachodachówka Symetria i Symetria de Lux to innowacyjny model stalowego pokrycia dachowego – połączenie klasycznego wzoru z nowoczesnym designem pokryć dachowych najnowszej generacji. Produkt wyróżnia się zarówno niepowtarzalnym zharmonizowanym kształtem jak i precyzyjnie wyprofilowanymi krawędziami, dzięki którym łączenia są niewidoczne. Dodatkowo załamania światła i cienie tworzące się w miejscach przetłoczeń sprawiają, że każdy dach nabiera niepowtarzalnego charakteru. Symetria zarówno podkreśli tradycyjny charakter obiektu, jak również nada mu nowoczesnego wyrazu, jest produktem odpowiednim zarówno dla prostych, dwuspadowych dachów, jak i dla bardziej skomplikowanych konstrukcji.

Symetria de Lux to nieograniczona swoboda w kształtowaniu pokrycia i redukcja do minimum zużycia materiału dzięki symetryczności modułu. Zalecane jest wykorzystanie do montażu blachodachówki specjalnych wkrętów z płaskim łbem typu TORX, który sprawia, że elementy montażowe są prawie niewidoczne, dzięki czemu dach wygląda ekskluzywnie.

Blachodachówka SYMETRIA

Blachodachówka Finlandia/ Finlandia de lux

Blachodachówka Finlandia oraz Finlandia de Lux to najwyższej jakości pokrycie dachowe na każdy dom. Idealne dopasowanie łączonych arkuszy jest możliwe dzięki doskonałej symetryczności. Charakteryzuje się subtelnym i ponadczasowym profilem przetłoczenia. Zastosowanie w tym profilu technologii hybrydowej połączonej z cięciem 3D nadaje całemu pokryciu dachowemu wyjątkowej estetyki. Jednocześnie ogranicza do minimum straty materiałowe wynikające z niedokładności pomiarów, a tym samym obniża koszty inwestycji.

W ślad za tym umożliwiamy produkcję blachodachówki Finlandia de Lux w dwóch długości modułów (330 mm lub 350 mm), rozwiązania niespotykanego na polskim rynku, w celu optymalnego rozwiązania dla każdego rodzaju dachu. Mnogość powłok i kolorów pozwoli zarówno wyróżnić jak i dopasować dach do otoczenia, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów. Modułowe rozwiązanie Finlandii de Lux zapewnia, szybki, łatwy i praktycznie bezodpadowy montaż dachu. Do jej produkcji wykorzystujemy stal najwyższej jakości pochodzącą z najlepszych hut europejskich (np. SSAB, ArcelorMittal), co gwarantuje najwyższą klasę produktu wśród stalowych pokryć dachowych.

Blachodachówka FINLANDIA

Blachodachówka Prima/ Prima de lux

Blachodachówki Prima oraz Prima de Lux to klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu. Charakteryzuje ją falista forma o wyraźnym profilu oraz zastosowane dodatkowe przetłoczenia, które wyjątkowo podkreślają pionowe linie połaci. Bogata oferta kolorów i struktur powłok umożliwiają wybór blachodachówki według indywidualnych preferencji oraz architektury budynku. Zastosowane również tutaj hybrydowe rozwiązania optymalizują koszty całej inwestycji. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym zapewniającym idealne przyleganie do siebie arkuszy blachodachówek Prima oraz Prima de Lux osiągnęliśmy efekt niewidocznych łączeń co przekłada się na wyjątkową i niepowtarzalną estetykę połaci.

Szeroka gama akcesoriów dachowych umożliwia kompletne wykończenie każdego detalu dachu od strony technicznej, zapewniając jednocześnie najwyższą estetykę całej połaci dachowej. Ten rodzaj przetłoczenia uwzględnia również nowe rozwiązania w zakresie dynamiki płynów (opadów atmosferycznych), co pozwala w sposób bezpieczny i linearny odprowadzić nadmiar wody z powierzchni dachu do systemu rynnowego.

Blachodachówka PRIMA

Blachodachówka S-ka/ S-ka de lux

S-ka i S-ka de Lux to nowe spojrzenie na tradycyjną blachodachówkę o falistym kształcie. Swój nowoczesny profil S-ka zawdzięcza charakterystycznym rowkom i przetłoczeniu imitującym klasyczną dachówkę esówkę. Charakteryzują ją również profil cięty po fali w 3D, który poprawia estetykę połączeń i wygląd krawędzi dachu. Dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością, S-ka ma szeroki zakres zastosowań wszędzie tam, gdzie inwestor czy też architekt poszukuje klasycznej, falistej formy. Innowacją w tym typie pokrycia dachowego jest możliwość montażu blachodachówki zarówno od prawej jak i lewej strony.

Możemy ją wykonać we wszystkich powłokach występujących w ofercie, jednak ze względu na trwałość i walory estetyczne proponujemy zastosowanie odpornych na najcięższe warunki atmosferyczne powłoki poliuretanowej X-Pur objętej 30 letnią gwarancją. Blachodachówki S-ka i S-ka de Lux łączą w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania oraz najwyższą jakość i trwałość.

blachodachówka S-ka

Blachodachówka Karpiówka

To najbardziej oryginalna blachodachówka w Polsce, produkowana według innowacyjnej technologii. Karpiówka to produkt, który umiejętnie łączy w sobie tradycyjny wygląd i zaawansowaną metodę produkcji. Posiada specjalnie uformowany rowek kapilarny, który umożliwia idealne składanie i przyleganie do siebie arkuszy na powierzchni dachu. Wyglądem imituje pokrycie z dachówki ceramicznej, choć jest o wiele lżejsza. W połączeniu z szybkością montażu sprawia, że doskonale sprawdza się nie tylko na nowych ale i restaurowanych budynkach.

Jest to jedyne rozwiązanie techniczne, które zyskuje aprobatę konserwatorów zabytków. Karpiówka nie nadwyręża starej konstrukcji wiekowych budynków i nie zmienia ich walorów estetycznych. Dzięki tej blachodachówce dach zyska szlachetny wygląd i będzie nawiązywać do pradawnych, ręcznie formowanych dachówek. Każde zamówienie realizowane jest z uwzględnieniem wymiarów poszczególnych płaszczyzn połaci dachowej tak, aby nie powstawały straty materiału. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów dachów o kącie nachylenia min. 30°.

karpiówka

Click Panel Neo

Blachę na rąbek stojący zaprojektowano tak, by była w stanie sprostać najwyższym standardom estetycznym, funkcjonalnym i konstrukcyjnym.Klasyczna i prosta w formie – idealnie łączy tradycje z nowoczesnością, wkomponowuje się w każdą otaczającą architekturę. Niewątpliwym atutem tego rodzaju pokrycia dachowego jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci.

Zaprojektowany zamek zatrzaskowy pozwala na szybkie i pewne łączenie paneli bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów łączących. Zaś rozmieszczenie otworów montażowych wzdłuż rąbka sprawia, że wkręty mocujące są zasłonięte przez sąsiedni panel. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej. Jest to pokrycie ekonomiczne i lekkie, nie obciąża konstrukcji, za to doskonale spełnia swoją funkcję ochronną i izolacyjną.

Panel Q-14

Panel Q-14 to innowacyjny model stalowego pokrycia dachowego będący kontynuacją kreowanej przez naszą firmę nowoczesnej linii płaskich pokryć dachowych. Panel Q-14 to wzór, który zachwyca efektowną grą światła i cienia nadając tym samym niepowtarzalny dynamiczny charakter całej powierzchni dachu. Estetyka nie jest jedyną zaletą tego wzoru, gdyż na szczególną uwagę zasługuje niezwykła funkcjonalność tego stalowego pokrycia dachowego.

Specjalnie zaprojektowane przetłoczenia zwiększają wytrzymałość oraz pomagają w odprowadzeniu wody podczas ulewnego deszczu. Wysokiej jakości surowiec, bogata oferta kolorów i struktur powłok umożliwiają wybór Panela według indywidualnych preferencji oraz architektury budynku.

Panel S-15

Panel S-15 jest doskonałym uzupełnieniem oferty płaskich pokryć dachowych zgodnie z trendem minimalistycznych form geometrycznych, które zachwycają niezwykłą elegancją. Mnogość powłok i kolorów pozwoli zarówno wyróżnić jak i dopasować dach do otoczenia, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających klientów. Dzięki symetryczności Panel S-15 to nieograniczona swoboda w kształtowaniu pokrycia i redukcja do minimum zużycia materiału.

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*