Płytki dachowe i elewacyjne Cedral

Płytki małoformatowe Cedral to znany od wielu lat materiał, który nieustannie cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Dzięki wyjątkowym właściwościom i estetyce, przyciągają wzrok i pomagają nadać budynkowi wyjątkowy charakter. Dostępne w kilku rozmiarach, kształtach i szerokiej palecie barw, umożliwiają realizację najbardziej kreatywnych projektów. Materiał sprawdzi się zarówno do pokrycia tradycyjnego dachu, jak i stworzenia nowoczesnej elewacji. Poznaj niezwykłe właściwości płytek Cedral z włókno-cementu.

Płytki dachowe i elewacyjne Cedral

Płytki dachowe i elewacyjne Cedral

Włókno-cement

Pokrycia dachowe z włókno-cementu, z którego wykonane są płytki Cedral, to materiał kompozytowy, powstający z połączenia wyłącznie naturalnych i neutralnych dla zdrowia i środowiska surowców, takich jak piasek, woda, cement, włókna celulozowe i mączka wapienna. Dzięki znakomitym właściwościom – lekkości, wytrzymałości i trwałości – spełnia wszystkie wymagania konstrukcyjne i designerskie, chroniąc budynki przed każdymi warunkami atmosferycznymi. Włókno-cement został wynaleziony pod koniec XIX wieku przez Ludwiga Hatscheka. Grupa Etex, do której należy marka Cedral, rozwija i udoskonala proces jego produkcji od ponad 100 lat. Dzięki temu oferowane dziś materiały wyróżniają się najwyższą jakością. 

Włókno-cement

Włókno-cement

Wolność twórcza

Płytki Cedral dostępne są w wielu formatach i kształtach, dzięki czemu nadają się do pokrycia praktycznie każdego typu dachu (minimalny kąt nachylenia połaci dachu wynosi 25 st.). Dwa dostępne rodzaje wykończenia powierzchni płytek pomogą w uzyskaniu pożądanego efektu. Wybierając płytki o strukturze naturalnego łupka otrzymamy bardziej tradycyjny wygląd, natomiast gładka powierzchnia płytek pomoże podkreślić nowoczesny charakter realizacji. 

płytki cedral

Wytrzymałość

Wykonane z włókno-cementu płytki są niezwykle wytrzymałe i odporne na najtrudniejsze warunki pogodowe. Posiadają także większą liczbę mocowań w porównaniu z innymi materiałami dachowymi, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają dach i cały budynek. Są niepalne, co potwierdza doskonała ocena w zakresie reakcji na ogień – A2-s1, d0. Dzięki nim, zapewnisz bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym

płytki cedral

Łatwy montaż

Płytki Cedral należą do lekkich pokryć dachowych, niezwykle prostych w montażu. Mogą być stosowane zarówno na lżejszych konstrukcjach dachu, bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień, przez co idealnie sprawdzą się zarówno w nowych budowach jak i w przypadku renowacji obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje na temat sposobu montażu i dostępne wzory krycia znajdziesz w instrukcji Cedral, dostępnej do pobrania w wersji elektronicznej na stronie www.cedral.world

Bądź z nami

w kontakcie

4D Grupa Sp. z o.o. | Coded by Bravelab | Designed by D|Studio*